Vyberte stránku

Kryoembryotransfer

Kryoembryotransfer (KET)
Kryokonzervace je šetrný způsob zamražení a uchování embryí ve speciálních kryokontejnerech s tekutým dusíkem při teplotě -196 ºC.

Centrum asistované reprodukce Sanatoria Helios využívá pro mražení embryí metody vitrifikace už od roku 2007. V současné době díky spolupráci se společností Genea používáme již 4. generaci vitrifikačních metod. V naší IVF Laboratoři používáme vitrifikační automat GAVI – transfery embryí mražených na GAVI jsou oproti předchozí metodě úspěšnější a těhotenství lépe prosperují. Dlouhodobě dosahujeme u KETů vysoké úspěšnosti, dokonce vyšší než u čerstvých transferů. Také při KETu zavádíme pouze jedno embryo, abychom zvýšili vaši šanci na těhotenství!

Díky tomuto rychlému způsobu mražení – vitrifikaci – nedochází k rozsáhlému poškození tkání embrya při tvorbě ledových krystalů.
Kdy se embrya mrazí (vitrifikují)?
– když máme více než 1 embryo vhodné kvality nebo preferujeme KET v přirozeném cyklu před čerstvým transferem
– při provádění PGT-M/PGT-A (dříve PGD/ PGS) vyšetření
– pokud ze zdravotních důvodů není doporučen čerstvý transfer (OHSS, polyp, atd.)
– uchovat embrya lze i před radioterapií nebo chemoterapií, kdy hrozí poškození zárodečných buněk s následnou poruchou plodnosti.

Před kryoembryotransferem je potřeba kontaktovat koordinátorky, objednat se na kontrolní ultrazvuk, který se provádí většinou 12. – 14. den cyklu. Ideální je zavolat koordinátorkám na začátku cyklu. Pokud lékař shledá vhodnost provedení embryotransferu, naplánuje se individuálně termín transferu.
Tento výkon není hrazen zdravotní pojišťovnou.

Na základě našich dlouhodobých zkušeností i aktuálních vědeckých poznatků preferujeme transfer v přirozeném cyklu. Proto je spousta transferů, které by mohly proběhnout jako „čerstvé“, v některém z dalších cyklů prováděna jako KET.

Graf: Srovnání úspěšnosti čerstvého transferu a 1. KETu – G+ jsou pozitivní těhotenské testy, ASP + klinické těhotenství prokázané srdeční akcí plodu, P porod

Je zde evidentní vyšší úspěšnost transferů vitrifikovaných embryí (KET) v porovnání s čerstvými transfery v cyklech po stimulaci. Vyšší úspěšnost otěhotnění je dána přirozeným cyklem, ve kterém jsou embrya při KET transferována, a také se v této skupině částečně promítá vyšší úspěšnost transferů embryí se správným genetickým nálezem.

KONTAKTUJTE NÁS