Vyberte stránku

Laboratoř lékařské genetiky

Laboratorní příručka LLG zde ke stažení
(platnost od 1. 10. 2018)
Příloha k laboratorní příručce LLG zde ke stažení
Žádanka na genetické vyšetření zde ke stažení
Politika a kvalita LLG zde ke stažení

Akreditace Laboratoře lékařské genetiky

Naše pracoviště neustále zlepšuje kvalitu poskytovaných služeb, mezi které patří i využívání nejnovějších metod v oblasti preimplantační genetické diagnostiky a screeningu v naší laboratoři.

V Laboratoři lékařské genetiky probíhají pravidelně audity nezávislé agentury ČIA, jejichž závěr pravidelně potvrzuje akreditace předchozí.

Poslední audit byl proveden v průběhu ledna 2018. Laboratoř lékařské genetiky získala Osvědčení o akreditaci dle normy ČSN EN ISO 15189, což je nejvyšší možné ohodnocení kvality práce v laboratořích.

Samozřejmostí je pak vysoce kvalifikovaný a zkušený personál, který v rámci akreditace prošel velmi přísnou prověrkou. Uspěli jsme v plném rozsahu.

Akreditované máme všechny metody využívané pro preimplantační genetickou diagnostikou a screening a dále pak metody pro cytogenetické a molekulárně cytogenetické vyšetření periferní krve.

Posledním auditem máme akreditovánu i novou metodu využívanou pro genetické testování embryí. Jedná se o Sekvenování nové generace (Next Generation Sequencing, NGS).

Metoda NGS je v současné době nejmodernější technologií čtení DNA.
Umožňuje vyšetření všech chromozomů embrya. Významně se zvyšuje šance na zachycení případných genetických odchylek, které by mohly bránit otěhotnění, zapříčinit potrat nebo narození postiženého potomka. Tato pokročilá technologie poskytuje citlivější rozlišení a přesnější údaje ve srovnání s dřívějšími technologiemi. Poskytuje vyšší pravděpodobnost zachycení změny struktury a počtu částí chromozomu (≥10 Mbp) a takto detekovat nevhodná embrya u rodičů s balancovanou translokací.
Vyšetření všech chromozomů embrya je jedním z předpokladů pro úspěšné těhotenství a narození zdravého dítěte. 

Akreditace Laboratoře lékařské genetiky:

Formulář k podání stížnosti si můžete stáhnout zde

Vyplněný formulář můžete zaslat emailem na adresu: LLG@sanatoriumhelios.cz
nebo v obálce na adresu: Sanatorium Helios spol. s r. o.
Štefánikova 12
602 00 Brno

KONTAKTUJTE NÁS