Vyberte stránku

Prodloužená kultivace embryí

Naší snahou je, aby pacientka otěhotněla. Zavádíme proto embrya v co nejvyšší kvalitěv takovém vývojovém stádiu, ve kterém se do dělohy přirozeně dostávají.

Prodloužená kultivace by se vlastně měla jmenovat standardní kultivace. V přirozeném cyklu se totiž embryo do dělohy dostane nejdříve 5. den vývoje. Předtím se nachází ve vejcovodu.

Předčasné zavedení embrya do dělohy ve stádiu rýhování může vyústit v buněčný stres, který má za následek poškození vývoje a ztrátu životaschopnosti embrya.

Předčasné zavedení embrya do dělohy ve stádiu rýhování  (například 2. nebo 3. den) může vyústit v buněčný stres, který má za následek poškození vývoje a ztrátu životaschopnosti embrya. Naše nejmodernější inkubátory GERI navíc zajišťují optimální podmínky pro vývoj embryí během jejich kultivace v laboratoři.

Přirozený výběr

Dalším důležitým faktorem je přirozená selekce embryí během prodloužené kultivace. U mnoha žen dojde k oplození vajíčka, ale embryo se přestane vyvíjet daleko dříve, než by vůbec došlo k implantaci a těhotenství mohlo být zachyceno těhotenským testem.

V průměru asi 30 % embryí, která se správně vyvíjí 3. den, by se transferovalo zbytečně, protože z nich nevzniknou kvalitní blastocysty.

Nechceme pacientky zbytečně vystavovat planým nadějím a nechat je platit za transfery embryí předurčených k nezdaru.

Proto vždy provádíme prodlouženou kultivaci, abychom:

1/ zhodnotili kvalitu a správný vývoj embryí

2/ zaváděli embryo do dělohy v době, kdy tam skutečně patří

Graf: Porovnání oplození vajíček a dalšího vývoje embryí u pacientek mladších a starších. Je zřejmé, že v průměru více než 30 % embryí, která se správně vyvíjí 3. den, by se transferovala zbytečně, jelikož z nich nevzniknou kvalitní embrya (blastocysty). Z grafu je také patrné, že přestože spousta embryí doroste do stádia blastocysty, nejsou tato embrya kvalitní a vhodná k použití (ET, mražení,  PGT vyšetření). Průměrně více než 30 % blastocyst nemá dostatečnou kvalitu.

Pokud byste měli zájem o další informace, objednejte se na nezávaznou konzultaci s IVF odborníkem na tel. 549 523 258, e-mailem na koordinatorka@sanatoriumhelios.cz, nebo pomocí kontaktního formuláře. 

Výsledky za rok 2017

KONTAKTUJTE NÁS