Chtela bych se zeptat jaka je horni hranice placena pojistovnou, kdyz mam VZP?

Zdali je to 39 let a nebo bez dne 40?

Dekuji moc za odpoved.

S pozdravem

Marie

Dobrý den, paní Marie,

ZP přispívá na IVF do 39. narozenin.

S pozdravem

Sanatorium Helios CZ

prim. MUDr. Pavel Texl

vedoucí lékař a ředitel sanatoria

Moc Vam dekuji. Jeste se zeptam, kdybych zacala lecbu priklad mesic pred 39 lety a pripadne se „otehotni“ az po narozeninach, je to v poradku a nebo uz musi probehnout cely proces presne do 39. narozenin? 

Nebo pripadne by se dalo udelat to, ze by proces byl vykonan a embrya se zamrazila na pozdeji, jde to tak udelat aby to hradila pojistovna? 

Moc dekuji za odpoved. 

S pozdravem 

Marie

Dobrý den, paní Marie,

úhrada ZP je vázána na vyúčtování IVF cyklu, tedy stimulace vaječníků a kultivace embryí. Transfer (zavedení embrya) do dělohy už pak můžete podstoupit kdykoliv. Mimochodem úspěšnost je dána stářím vajíček (poté embryí), takže když zamrazíte embrya ve 39 letech a na transfer byste šla ve 43 letech, máte pořád šanci jako ve 39 letech.

Některé pacientky toho využívají, kdy např. podstoupí 2 nebo i 3 IVF cykly po sobě (je nutný rozestup 3 měsíců mezi stimulacemi), „nashromáždí“ embrya, a poté teprve jdou na transfer. Pokud by žena otěhotněla, porodila a rozhodla se pro další dítě a další stimulaci, šance by byla už mnohem nižší. Se zvyšujícím se věkem ženy, bohužel, velmi rychle klesá šance na úspěšné těhotenství, ta je ale ve 39 letech už také dost snížená.

S pozdravem

Sanatorium Helios CZ

prim. MUDr. Pavel Texl

vedoucí lékař a ředitel sanatoria

 

Scroll to Top