Dobrý den,

moc prosím o odbornou odpověď. Předem moc děkuji. Mám před druhým pokusem umělého oplodnění, inj. bych měla začít aplikovat začátkem listopadu. Jen se mi teď připletla do cesty léčba genitálního pásového oparu, léčba bude trvat cca 6dní. Také jsem dostala mírný zánět děložního čípku, který léčím pomoci antibiotik. Vše by mělo být přeléčené týden před začátkem aplikace inj. Nebude to nějaký problém? Nevadí začít po přeléčení se stimulaci? Bojím se, že něco pokazit a to nechci. Moc si miminko přejeme a doufáme, že druhý pokus bude už úspěšný.

Děkuji moc za odpověď

Anna

Dobrý den, paní Anno,

jedná se o léčbu genitálního nebo pásového oparu? Jde o různé jednotky. Pokud je to rekurentní = opakující se genitální opar (herpes simplex), pak na graviditu nemá žádný vliv.

Pokud by to byl prvovýsev herpes simplex, tak ano, vliv má, stejně tak, pokud by šlo o pásový opar (herpes zoster). 

Děkuji za odpověď.

Jsem teď v úzkých a docela vyděšená, je možné po neúspěšně IVF mít posunutou menstruaci? A to až o 14dni? po vysazení utrogestanu, když se zjistilo, že se nezdařila, jsem hned teď den začala menstruovat a teď po 14dnech začínám zase krvácet. Je možné, že na dřívější nástup má vliv i zánět a Herpes, o kterém jsem vám psala?

Myslela jsem, že se na mne můj gynekolog podívá, proč tak brzy krvácím, ale chápu, že skrz herpes je to komplikovanější, jsem pro pacientky infekční. Ale sem vyděšená, tak brzy začít krvácet. Modlím se, ať je to opravdu rozhozená menses a vše se zahojí a vyléčí. Může se to po IVF stát?
Omlouvám se, že píší znovu, ale už nevím komu jinému napsat, jsem vystrašená. Mnohokrát znovu moc děkuji za odpověď.

S pozdravem

Anna

Dobrý den, paní Anno,

myslím si, že se můžete uklidnit. Nepravidelnosti cyklu mohou být jak po neúspěšném transferu, tak ve kterémkoli cyklu. Počkejte na další menses. Pokud by se nepravidelnosti opakovaly, je dobré udělat UTZ a vyloučit cystu na vaječníku.

S pozdravem

Scroll to Top