DISKUZE

Dobrý den, už jsem vyloženě nešťastná, 7den po KET jsem začala slabě špinit, 9den po KET HCG 212,4 11den po KET HCG 829 a 14den po KET 4877… 14den jsem byla na klinice byl mi udělaný ultrazvuk a vše v pořádku byl již vidět gestační váček, čípek je dlouhý zavřený…16den jsem na klinice byla znova pro lehké zakrvácení, opět ultrazvuk kde už byl vidět malinký embryonální pól a těhotenství prý prosperuje. Už je to 10den, vždy je to jednorázové né celí den jen třeba trošku dopoledne a odpoledne,přes noc vůbec. Byl mi udělán i stěr a výsledky kultivace budou zítra. Mam zakloněnou dělohu dozadu a minulé těhotenství jsem trošku špinila když se děloha narovnávala. Také jsem před těhotenstvím špinila mimo cyklus a brala norethisteron. Nyní beru utrogestan 2-2-2 estrofem 1-1-1 clexane 0,2 vysazen 14den po KET magnesium 2-2-2 a ascorutin 2-2-2… Jak by jste postupoval? A už jste se s tím setkal? Děkuji a hezký večer

Inna

Dobrý den, paní Inno,

Vaše potíže jsou naprosto normální a běžné. Můžete být klidná. Dle Vašich vyšetření máte opakovaně potvrzeno, že je těhotenství v pořádku.

Některé ženy špiní celý první trimestr, některé dokonce občas krvácí jako při menses.

Doporučuji klidový režim a hlavně psychickou pohodu, zbytečně se stresujete.

Ascorutin nepomůže a Magnesium je v prvním trimestru též zbytečné. Clexane může přispívat ke krvácení. Hormony zatím ponechejte, až se potíže zklidní, je možné dávkování postupně snížit.

S pozdravem a přáním hezkého dne

MUDr. Jakub Texl