Dobrý den přeji.

Loni jsem poprvé postoupila IVF, mám těžké pco na obou stranách vaječníků, můj první KET byl neúspěšný, momentálně se připravuji na další vklad po 9 měsících. Jelikož jsem chtěla zkusit tento cyklus bez estrimaxu, neužívala jsem žádné léky od začátku cyklu. Dnes jsem byla na ultrazvuku jsem 11DC, výška sliznice 6mm, všude jsem se Dočetla že taková výška sliznice je dostačující před nasazením progesteronu, ale mně byl doporučen od dnes nasadit 2×1 Estrimax, následně od 15DC i progesteron 2×1 a 19DC vklad ?? Lékař při dnešním ultrazvuk řekl, že mám otočenou dělohu .. co mi řekli poprvé, dost má to znepokojilo, je to něco velmi špatně? Nebo se naopak nemusím znepokojovat? Může to ovlivnit uhnízdění embrya? Zůstaly nám 2 blastocysty.
Děkuji pěkně za vás čas

Eva

Dobrý den, paní Evo,

Estrimax stačí 1×1 tbl, jinak souhlasím. Děloha otočena dozadu (retroverze) není žádný problém. Některé ženy mají takto uloženou dělohu. Po porodu až 15 %.

S pozdravem

Sanatorium Helios CZ

prim. MUDr. Pavel Texl

vedoucí lékař a ředitel sanatoria

Děkuji za vaši odpověď, protože jsem si email přečetla později, je v pořádku když jsem první 3 dny užívala Estrimax 2×1? A od dnes když jsem začala vkládat progesteron, jsem si dala dnes 1x tabletku Estrimax (je lepší užívat ráno nebo večeře ten Estrimax ??
 
Děkuji

Eva

Dobrý den, paní Evo,

ono je to jedno. Pro ty, co jim Estrimax vyvolává nevolnosti, je lepší brát ho večer. A potíže zaspí.

Sanatorium Helios CZ

prim. MUDr. Pavel Texl

vedoucí lékař a ředitel sanatoria

Scroll to Top