Vyberte stránku

Dobrý den,
s manželem se pokoušíme něco přes rok zatím neúspěšně o otěhotnění. Mám hypotyreozu (velice mírnou), beru eurthyrox. Manžel zcela zdravý, spermiogram vše v normě. U mě po gynekologické stránce také (prevence vždy OK, hormonální profil OK,vaječníky zkontrolovany, ovulace zhruba 15.den cyklu (cykly pravidelně 28 dní), sliznice narůstá jak má, žluté telisko se také tvoří, folikuly dozrávají. HA jsem brala od 15 do cca 23 let, je mi 27, manželovi je 29. Jediný problém, který mě trápí je špinení vždy od 22. dne cyklu až do menstruace. Gynekolog mi nasadil utrogestan 2x denně 1 tabletku od 17. do 25. dne cyklu, již je to 6 cyklů s Utrogestanem avšak bez zlepšení. V jiném CAR hned mluvili o IVF, s možnosti vyšetřit AMH, FSH, znovu cely profil, zjistit průchodnost vejcovodů (do toho se mi nechce vzhledem, k zásahu do břicha, žádná operace u mě ani manžela nikdy nebyla, a já kromě dříve častých zánětů moč. cest neměla žádné jiné zdravotní problémy). Můj gynekolog nabízel stimulaci ovulace a inseminaci. Ani do jednoho se mi nechce vzhledem k dobrým výsledkům všech dosavadních vyšetření. Omlouvám se za obsáhlost, ale nikdo mi zatím nebyl schopen odpovědět s ohledem na tyto souvislosti.
K dotazu, jaký muže být původ mého špinění, když utrogestan nepomohl, a může být příčinou proč se nedaří (dle mých poznatků není dostatečný čas k nidaci)?
Vzhledem k onemocnění štítné žlázy a k tomu, že se nedaří počít, nemůže být problém v mé imunitě? Můžu o takové vyšetření někde žádat, nebo je to zbytečné?
Mockrát děkuji za odpověď.

Johanka

Dobrý den, paní Johanko,

určitě doporučuji doplnit vyšetření, která nebyla provedena. Vyloučit celiakii, test na chlamydie, imunologické vyšetření, základní genetické vyšetření, PCT, u partnera kromě základního spermiogramu provést f-ční testy spermií, TW, IBT a vyšetření integrity DNA spermií. Pokud bude vše v normě, je určitě vhodné provést i test průchodnosti vejcovodů.

Napište mi přesné hodnoty spermiogramu, pak Vám mohu říct, zda bylo vyšetření prováděno správně.

Jinak Vám nabízím konzultaci v mé ambulanci tel.: 549523258, je nezávazná a bezplatná.

S pozdravem

 prim. MUDr. Pavel Texl