Vyberte stránku

Dobrý den,

na žádost doktorky jsem začala brát duphaston na pravidelnost menstruace. Vzala jsem si ho tak jak mi bylo řečeno, menstruace se mi dostavila přesně 29. den, jenže trvala 7 dní, potom jsem měla klid a teď 13. den od menstruace krvácím a hodně, prosím vás co to může značit??? Děkuji

Niki

Dobrý den, paní Niki,
Duphaston je gestagen, který se většinou užívá 10 dni ve druhé polovině cyklu. Smyslem podání je zpravidelnění cyklu v případech, kdy je málo vlastních gestagenů – není ovulace, nebo je nedostatečná funkce žlutého tělíska. Pokud nyní krvácíte mimo cyklus, bude vhodná kontrola u gynekoložky. Příčin může být celá řada, od hormonální poruchy po nález slizniční abnormality.

S pozdravem

MUDr. Jakub Texl


Může to být znak ovulace? Volala jsem mé gynekoložce a ta mi řekla, že pokud budu krvácet déle než 3 dny, tak mám přijít.

Niki

Ovulaci může provázet slabé, většinou jednorázové zakrvácení (zašpinění), jedná se o přechodný pokles hladiny hormonů. Píšete, že krvácíte “hodně”, toto lze na dálku jen velmi obtížně posoudit. Každé větší krvácení mimo cyklus by měl vyšetřit lékař.
S pozdravem
MUDr. Jakub Texl