<p style=“text-align: right;“><a href=“https://www.sanatoriumhelios.cz/diskuze/“><br /> <img src=“https://www.sanatoriumhelios.cz/wp-content/uploads/2017/02/zpet-na-diskuzi-1.png“ alt=“DISKUZE“ onmouseover=“this.src=’https://www.sanatoriumhelios.cz/wp-content/uploads/2017/02/zpet-na-diskuzi-2.png‘;“ onmouseout=“this.src=’https://www.sanatoriumhelios.cz/wp-content/uploads/2017/02/zpet-na-diskuzi-1.png‘;“/></a></p>

Dobrý den, je mi 26 po vysazení antikoncepce jsem měla problémy s ovulací, jinak nám nebyl zjištěn žádný problém. Absolvovala jsem ivf – krátký protokol – neúspěště. Snažíme se o miminko dva roky a ještě nikdy jsem neotěhotněla. V současné době jsem na začátku dlouhého protokolu, před 12 dny jsem absolvovala první injekci, jestli čtu v protokolu správně jedná se o dipherelue. Na dnešní kontrole se mě lékař ptal za jak dlouho jsem dostala po injekci ms, (což jsem netušila, že měla přijít), ale já ms nedostala dož pana doktora velmi překvapilo. Na všechny léky jsem vždy reagovala „perfektně“ a ms se s pomocí léků dostavila vždy jak měla cca do tří dnů.( tuto injekci jsem měla ale teď prvně) Pan doktor mi řekl, že se stává, že bych mohla být i těhotná a nakonci týdne si udělat test. Je to možné? Naopak jsem si myslela, že tato prvotní injekce naopak blokuje veškerou funkci a otěhotnění je prakticky nemožné. Ale je mi divné, že ms se nedostavila. Mockrát Vám děkuji za odpověď!

Lenka

Dobrý den, paní Lenko,

injekce se jmenuje Dipheriline, pokud byla jen jedna pak je to depotní (zasobní) forma. Menstruace by měla dorazit v obvyklém termínu kolem 28.-32. dne cyklu. To, že nedorazí, se stává celkem běžně, je nutné ultrazvukové vyšetření zda není na vaječníku cysta, jak je vysoká sliznice atd. a provést odběry hormonů FSH, LH, Estrogen (hCG výběrově, pokud je zkutečně pravděpodobnost těhotenství). Dle výsledků pak postupovat dále. S tím by si ale Váš lékař měl bezproblémově poradit, toto je běžná rutina.

S pozdravem a přáním hezkého dne

MUDr. Jakub Texl
Scroll to Top