Vyberte stránku


DISKUZE

Dobrý den,jsem dnes 17den od transferu test z krve mám pozitivní 13den jsem byla na krvi a měla jsem hcg 582,91 16den jsem byla na krvi a hcg bylo 1963 docela hodně to poskočilo jen jsem zjistila že trošku špiním tmavě hnědý výtok a vyděsilo mě to.Jinak beru Duphaston 1-1-1 a vitáminy Gs mamavit, dnes jsem dostala Omega 3 forte mohu to vše brát dohromady?brala jsem i kyselinu listovou 800pg ale když mám vitamíny Gs mamavit tak tam je tak mě připadlo zbytečný brát ještě ji zvlášt a taky jsem měla strach abych neudělala něco špatně.děkuji za odpověd

Alena

Dobrý den, paní Aleno,

kyselina listová je jediný nezbytný výživový prvek, který v naší pestré stravě chybí a je nutné ji doplňovat z tablet v dávce 400 ug denně. Ostatní vitamíny a důležité látky jsou v dostatečném množství obsažené v pestré stravě, za předpokladu že nedržíte žádné dietní omezení a sníte minimálně 1x týdně mořskou rybu.

Vitamínové doplňky stravy pro těhotné jsou doporučeny navíc. Vyberte si jeden konkrétní produkt a ten můžete užívat. Kombinovat více se nedoporučuje, preparáty obsahují i vitamíny rozpustné v tucích a ty se z těla vylučují pomalu a při předávkování mohou škodit. Zrovna tak nadměrná konzumace omega 3 může vést k nechtěné obezitě.

Takže doplňky stravy s rozumem.

Špinění na začátku těhotenství je celkem normální. Pokud nemáte jiné potíže (křeče podbřišku), pak se zatím nemusíte obávat. Duphaston užívejte v zavedené dávce. Nárůst hCG je normální. Doporučuji doplnit ultrazvuk k potvrzení gravidity v děloze.

S pozdravem a přáním hezkého dne

MUDr. Jakub Texl