Vyberte stránku

Dobry den pane doktore,od dubna mam problem s cyklem,malo narustala sliznice,pry cca 8 mm.Menstruace nechodi jinak nez po Agolutinu.Na posledni kontrole u meho gynekologa ,my pan doktor rekl ze sliznice krasne narostla na 14mm ,ze uz jsem mela krvácet,jenze koukal na folikul a ten byl 47 DC 14 mm a to je pry malo.Řekla jsem,ze bychom chteli miminko a pan doktor predepsal clostilbegyt.Moje otazka zni zda neni prilis brzy na takove léky?A co je třeba za vyšetření aby se zjistila příčina ?A můžete mi doporucit nejaky prirodni leky na ovulaci?Moc dekuji

Pavla

Dobrý den, paní Pavlo,

v první řadě je nutné upravit cyklus v podobě gestagenů ve druhé polovině cyklu. Pokud máte menses po Agolutinu, je lepší podávat tablety – Proveru 5 mg 16.-25. den cyklu a tím se pokusit navodit pravidelné krvácení.

Sliznice 8mm je naprosto normální, naopak 14mm je již hyperplasická. Měřit folikuly 47. den cyklu..no comment.

Doporučuji Vám navštívit kvalitní centrum asistované reprodukce a provést základní vyšetření obou partnerů současně. Na základě výsledků pak lze doporučit vhodný další postup. U Vás vyšetření hormonálního profilu včetně testosteronu a prolaktinu, vyšetření štítné žlázy, hematologické odběry, vyloučení trombofilních stavů, celiakie, endometriózy, diabetu, infekčních onemocnění vztahujících se k reprodukci a reprodukční imunologie. U Vašeho partnera pak spermiogram rozšířený o funkční testy spermií a společně vyšetření karyotypu a genetické poradenství.

Všechna vyšetření jsou z krevního odběru a spermií, většinou jsou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Máte-li další dotazy, rád je zodpovím.

S pozdravem a přáním hezkého dne

MUDr. Jakub Texl