Vyberte stránku


DISKUZE

Dobrý den, Nikdy jsem neměla menstruaci,takže jsem stimulovaná Utrogestanem a Estrofemenem. Již 2 a pů roku se snažíme o miminko, moje gynekoložka si semnou už nevěděla rady tak mi doporučila Dr. Spudichovou, která spolupracuje s Pronatal Nord. Poprvé jsem u ní byla začatkem března 2016. Oznámila mi, že mám PCOS a poslala mě v koncem května na HSK,LSK- CHPT + skarifikace ovarii. Po mi nasadila léčbu Clostilbegytem ale prý na něj nereaguji. Pak jsem dostala léčbu Gonalem. Po něm se mi utvořilo pár folikulů a byla jsem poslána na IUI bez úspěchu. Ta proběhla začatkem června. Pak jsem 2 měsíce čekala, protože sestry měli nepořádek v papírech a měli dovolenou. V září jsem dostala znovu léčbu Gonalem ale folikuli byli moc malé na IUI,tak jsem měla zase čekat na další cyklus. Po Gonalu se mi začalo dělat zle, na omdlení, pocit na zvracení a musela jsem si vždy tak na hodinu lehnou po konzultaci s Dr. je to prý normální. Momentálně užívám už 3 den Utrogestan na vyvolání menstruace a ve středu by mi paní Dr. měla napsat rozpis na Clostylbegyt ale setry nemají místo proto aby mě objednali. Takže celá snaha byla opět o ničem a já jediné co z toho mám je 15 kilo nahoře. Doporučil by jste mi nějakou kliniku Gennet, Iscare nebo jinou léčbu? Děkuji moc za odpověď.

Zuzana

Dobrý den, paní Zuzano,

ano, doporučuji Vám změnit centrum, toto pracuje poněkud zmateně. Především doporučujeme rozšířit vstupní vyšetření u Vás a určitě je třeba vyšetřit i Vašeho partnera. U Vás vyšetření zahrnuje krom základního hormonálního profilu i vyšetření testosteronu, prolaktinu, lačné glykémie, funkce štítně žlázy, vyloučení celiakie, trombofilních stavů, endometriozy, vyšetření reprodukční imunologie a buněčné imunity. U partnera pak spermiogram rozšířený o funkční testy spermií. Společně pak stanovení karyotypu a genetické poradenství.
S výsledky pak lze doporučit vhodný další postup.

Máte-li zájem o provedení vyšetření a konzultaci léčby u nás, je možné se kdykoliv objednat. První konzultace je nezávazná a bezplatná, nepotřebujete žádné doporučení. Výběr centra asistované reprodukce by se neměl řídit vzdáleností od místa bydliště.

Máte-li další dotazy, rád je zodpovím.

S pozdravem a přáním hezkého dne.

MUDr. Jakub Texl