Vyberte stránku


DISKUZE

Dobrý den, pane doktore. Měla bych dotaz na to, kolik návštěv je nutných k absolvování IVF ve Vašem Heliosu. Jsem z Prahy, momentálně pacientka v Gennetu Letná, který se ale dostal do tristní personální situace a centrum ve mně již nebudí důvěru. Dá se, prosím, vyčíslit, kolikrát by bylo nutné, abych dorazila do Brna (počet návštěv partnera už si dovodím)? Na období stimulace bych si vzala dovolenou, samozřejmě. Máte zkušenost, že lze v praxi absolvovat IVF v takhle vzdálené destinaci? A je možné při objednávání zohlednit, že bych preferovala dopolední nebo odpolední časy, protože na ranní bych v Brně musela být již den předem? Děkuji, ptám se i za další pacientky Gennetu, se kterými jsme v kontaktu. 

Kamila

Dobrý večer, paní Kamilo,

v ideální situaci partneři přijedou na první konzultaci, kdy se zároveň povedou vyšetření nebo doplní, pokud je potřeba (např. u pacientů, kteří přechází odjinud). Pak přijedou na další konzultaci, kdy se podle výsledků individuálně plánuje vhodný postup a metody.

Při samotné stimulaci provádíme minimálně 3 kontroly s odběry krve na FSH, LH a E2 spolu s UTZ kontrolou. Pokud výsledky ukáží, že je třeba stimulaci prodlužovat, pak může být kontrol i více. Tyto kontroly lze provádět i ve spolupráci s Vaším gynekologem, ale ne každý gynekolog je ochotný a dostatečně zkušený. Výsledky odběrů krve je pak třeba znát tentýž den, aby bylo možné případně upravovat dávku stimulačních preparátů. Minimálně ale poslední kontrolu doporučujeme absolvovat u nás. Ideálně i všechny ostatní 🙂
Pak samozřejmě odběr vajíček a transfer.

Při objednání ke konzultacím je možné objednat se na odpolední čas (stejně tak lze na později naplánovat transfer), kontroly s odběry krve a UTZ během stimulace se provádí pouze ráno (mezi 7. a 8. hodinou), kolem 13. hodiny si pak pacientky volají pro výsledky, odběr vajíček také probíhá ráno nebo dopoledne.

Máme většinu pacientů mimobrněnských, určitě se to dá zvládnout. Vzdálenost do centra by měla být tím méně rozhodujícím faktorem, i když se to často na první pohled tak nejeví.

Pokud budete mít další otázky, velmi ráda Vám je odpovím.

S pozdravem

RNDr. Kateřina Wagnerová, vedoucí Laboratoře IVF