Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na Váš názor…jsem už z toho zoufalá. Byla jsem v únoru na KETu, který dopadl dobře, ale skončilo to v 10.tt-přestalo bít srdíčko. Minulý měsíc jsem byla na druhém KETu, ale ten nedopadl vůbec, embryo se neuchytilo. A teď se plánuje 3.KET. A teď jde o to:
mám dlouhé cykly cca 31-36dní. Minulý měsíc jsem 15.DC měla už 15mm folikul a KET byl 25.DC.
Tento cyklus ale folikul pořád nechtěl růst, až včera když jsem byla na utz se ukázal 14mm a to už jsem 23.DC. Naplánovali mi tedy KET na příští čtvrtek…to budu už 32.DC.
Chtěla bych se zeptat na Váš názor, není to moc pozdě? Nebylo by lepší tento cyklus vynechat a v příštím brát hormony, aby ovulace přišla dřív? Nebo by jste také udělali KET takto 32.DC???
Nevím, jestli si zítra píchnout Ovitrelle a jít do toho, nebo to nechat na příští měsíc. Pořád nad tím přemýšlím…. moc děkuji za radu a Váš názor! 

Jitka

Dobrý den, paní Jitko,

pokud je cyklus 31-36 dní – je to jen lehce prodloužený cyklus, KET bych doporučil v přirozeném cyklu nejpozději 20. – 21. den. Je nesmysl sledovat folikul, který roste jen velmi pomalu, nebo vůbec. Ovulace není pro KET nezbytná, stačí dostatečně vysoká sliznice (alespoň 6mm). KET 32. den cyklu bych jistě nedoporučil.

S pozdravem

MUDr. Jakub Texl

Scroll to Top