Vyberte stránku


DISKUZE

Dobrý den, je mi 33let byla jsem 4krát na IVF stoho jednou uspěšně po studii to jsem brala Puregon 300 Ovitril a Ciklogest po transféru, kdy mi bylo odebráno pouze 5folikulů a stoho úspěšně oplozeno 3vajíčka.Nechala jsem si zavést všechny tři a stoho se uchytilo pouze jedno a máme holčičku. Ale šla jsem znova na IVF a to mi dali Puregon 300 po dobu 9dní a pak dva dny Ovitril kdy jsem byla na punkci a odebrali mi 7folikulů stoho 4 byli prázdný jen 3vajíčka úspěšně oplozený a po prodloužený kultivaci jsem si nechala zavést 3ebria a do pochvy jsem si musela zavádět od punkce Crinon jednou denně a bohužel se to nepovedlo a neuchytilo se ani jedno. Můžete mi poradit kde je chyba a nebo které léky bych měla kombinovat? Mám odstraněny vejcovody a tak mohu pouze metodou IVF a manžel nemá dobrý spermiogram tak využíváme ICSI.

Michaela

Dobrý den, paní Michaelo,

píšete, že jste byla 4x na IVF a popisujete 2 cykly.. každopádně pokud byly transferovány naráz 3 embrya, máte nárok na úhradu pouze 3 cyklů IVF za život.

V dnešní době se již k IVF přistupuje jinak… Nevím, jaká vyšetření máte již za sebou, ale doporučuje se vyšetření štítné žlázy, vyloučení trombofilních stavů, celiakie, endometriozy, toxoplasmy, chlamydie, diabetu, doplnit vyšetření reprodukční imunologie a genetické poradenství. U partnera pak aktuální spermiogram a funkční vyšetření spermií – test integrity DNA.

S výsledky vzhledem k věku krátký protokol, u nás využíváme kombinaci léků Diphereline 0,1 + Eigenorm, stimulace nesmí trvat kratší dobu než 11 dní, během stimulace doporučujeme pravidelné kontroly nejen ultrazvukem ale i hormonů z krve. Embrya kultivovat 5-6 dní do stadia blastocysty. V případě opakovaných neúspěchů lze doporučit preimplantační genetický screening – PGS. Transferovat vždy naráz jen 1 embryo, ostatní zmrazit po jednom pro KET.

Máte-li zájem, můžeme Vám nabídnout nezávaznou konzultaci v našem centru.
S pozdravem a přáním hezkého dne

MUDr. Jakub Texl