Uměné oplodnění - ICSI

již 20 let s vámi
« zpět
  / IVF a neplodnost / Asistovaná reprodukce / Oplození
 

Oplození

Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výběr optimální metody pro oplození vajíček.
 
Oplození může proběhnout dvěmi různými metodami - klasickou metodou oplození a metodou ICSI (intracytoplazmatická injekce spermie).
 
Samovolné oplození ve zkumavce
Klasická metoda oplození se provádí v případě splnění parametrů pro normální spermiogram a vyloučení přítomnosti autoprotilátek metodou IBT. Probíhá přidáním určité koncentrace spermií do speciálního oplozovacího média s oocyty a jejich společnou inkubací - jedná se o tzv. "samovolné oplození ve zkumavce".
 
ICSI (= intracytoplazmatická injekce spermie)
V případě, že jsou parametry spermiogramu nedostačující, při nízkém počtu nebo špatné kvalitě získaných oocytů, pokud se jedná o imunologický faktor neplodnosti, u pacientů, jejichž embrya mají být vyšetřena PCR/aCGH metodou, je potřeba přistoupit k oplození metodou ICSI.
ICSI je mikromanipulační metoda, při které embryolog pomocí mikropipety vpraví spermii přímo do vajíčka. Celý proces se provádí pomocí mikromanipulátoru pod kontrolou mikroskopu.
 
Mikromanipulátor je přístroj, který převádí poměrně hrubé pohyby ruky na jemné miniaturní pohyby. V tomto přístroji je upevněna tzv. "holdingová" pipeta, kterou se přidržuje vajíčko a užší ICSI pipeta, kterou je nasáta jediná spermie splňující všechny důležité parametry a vpravena do zralého vajíčka.
 
 
Před samotnou metodou ICSI je možné spermie vybrat podle jejich funkčních vlastností metodou PICSI, MACS nebo jejich kombinací, případně při velmi velkém zvětšení metodou IMSI.
 

Kontaktní formulář

Jméno *:
Přijmení *:
Telefon, pro urychlení komunikace:
E-mail *:
O jakou službu máte zájem?:
Napište číslicemi "dvacetdva" *:
Pokud chcete, napište nám další informace či poznámky:
Chci dostávat občasný emailový zpravodaj s novinkami z oblasti umělého oplodnění a těhotenství.
* položky nutné k odeslání.
Odeslat!
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie Sanatoria Helios

AKCE / NOVINKY

Aktuální dění v Sanatoriu Helios
prim. MUDr. Pavel Texl
Vedoucí lékař a ředitel sanatoria
MUDr. Mojmír Fischer
Gynekolog
MUDr. Jan Šula
Gynekolog
MUDr. Zuzana Bílková
Gynekolog
MUDr. Veronika Kováčová
Gynekolog
MUDr. Jaroslav Kotrba
Gynekolog
Jarmila Slámová
Vrchní sestra
MUDr. Alena Filková
Gynekolog
RNDr. Kateřina Wagnerová
Vedoucí laboratoře IVF
RNDr. Iva Slámová
Vedoucí laboratoře lékařské genetiky
Barbora Vilčková
Vedoucí koordinátorka IVF
Psychologická poradna v Sanatoriu Helios

Aktuality

2017-02-17

Psychologická poradna v Sanatoriu Helios

Od 8. března 2017 zahajuje provoz ambulance psychologa v Sanatoriu Helios.

Více

Proč Sanatorium Helios

 
1

Zkušenosti

Naše práce je založena na dlouholetých zkušenostech. Sanatorium Helios vzniklo v roce 1994 a bylo jedno z prvních center v České republice zabývajících se diagnostikou a léčbou neplodnosti.

2

Spolupráce

Díky exkluzívní licenční smlouvě s Geneou máme k dispozici nejnovější technologie dlouho před tím, než se dostanou do komerčního použití. Z toho důvodu získáváme oproti jiným centrům velký náskok a dáváme tím neplodným párům větší šanci na úspěch dříve než ostatní.

3

Bezplatné vstupní vyšetření

Na rozdíl od jiných center nabízíme komplexní vstupní vyšetření, která jsou, včetně konzultací, bezplatná (případně hrazená pojišťovnou).

4

Hledáme řešení

Vaši cestu za vytouženým cílem neprodlužujeme neefektivními metodami. Od samého začátku se přímo pro vás snažíme najít nejúčinnější řešení. Našim cílem je pomoci vám otěhotnět a donosit zdravé dítě v co nejmenším počtu IVF cyklů.

5

Kvalita

Stojíme si za kvalitou provedení stimulace. Průběh stimulace pacientky je u nás důkladně monitorován - během stimulace provádíme minimálně tři kontroly, zahrnující ultrazvukové vyšetření a odběry krve, pro absolutně přesnou kontrolu stimulace.

6

7 dní v týdnu

Fungujeme 7 dní v týdnu, naplánujeme tedy odběr vajíček a transfer embryí na optimální dobu pro zachování jejich kvality - vaše stimulace nebude předčasně ukončována nebo uměle prodlužována.

7

Výběr metody

Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výběr optimální metody pro oplození vajíček (tzv. klasické oplození, ICSI, PICSI, IMSI nebo selekci spermií pomocí MACS).

8

Prodloužená kultivace

Pouze správně provedená prodloužená kultivace nám umožňuje transfer kvalitních embryí ve stádiu blastocyst.

9

Transfer jednoho embrya

Striktně provádíme transfer jednoho embrya. Nebojíme se zavádět pouze jedno embryo, protože si stojíme za kvalitou naší kultivace. Víme, že šance na otěhotnění neroste s počtem zavedených embryí, ale s počtem transferů.

10

Zkušenosti

Když na základě našich zkušeností uznáme, že embrya nemají dostatečnou kvalitu k provedení embryotransferu, v zájmu pacientky tento transfer nedoporučíme.

11

Technologie

Nebojíme se mražení embryí protože víme, že námi používaná technika mražení, embrya nepoškozuje. U metody, která je v současné době používána pro mražení embryí, neklesla celková úspěšnost dlouhodobě pod 50% klinických těhotenství na jeden ET jednoho embrya.

12

Metoda mražení

Díky dokonalé vyvinuté metodě mražení se skutečností stalo to, v co spousta lidí léta jen doufala – umíme zamrazit vajíčka tak, že si zachovají svou kvalitu i po rozmražení za několik let.

13

První v Evropě

Jako první v Evropě jsme začali provádět preimplatační genetickou diagnostiku a screening na 5-6-denních embryích – blastocystách. Díky kvalitně provedenému PGD/PGS zvyšujeme vaši šanci na otěhotnění o více než 20 %..

14

Program dárcovství gamet

Máme dlouhodobě budovaný program dárcovství gamet – vajíček, spermií i embryí s velmi dobrou úspěšností (až 70 % při jednom ET jednoho embrya). Díky rozsáhlé databázi dárců máme minimální čekací doby.

15

Kvalitní péče

Naše péče o vás nekončí úspěšným embryotransferem, rádi se o vás postaráme i během těhotenství - nabízíme veškerá těhotenská vyšetření, prenatální i ultrazvukovou diagnostiku a poradnu pro rizikové těhotenství.

16

Poznejte rozdíl

Většina párů, které podstoupily léčbu jinde a přešly k nám, hodnotí své rozhodnutí velmi pozitivně a dosahují u nás lepších výsledků. Rádi bychom, aby už vaše první volba byla správná - výběrem Sanatoria Helios.

17

Úspěšnost

Naší úspěšností se dlouhodobě řadíme mezi nejlepší centra asistované reprodukce v České republice i Evropě.

Partnerská centra asistované reprodukce

Sydney IVF genea
GATJC
Sanatórium Helios SK
Volba metody pro oplození vajíček Jelikož jsou všechna diagnostická vyšetření na spermiích prováděna podle standardů Světové zdravotnické organizace (WHO), umožňuje nám výsledek spermiogramu výběr optimální metody pro oplození vajíček. Splňuje-li spermiogram kritéria pro normospermii, dáváme přednost přirozenější, tzv. klasické metodě oplození. V případě patologií ve spermiogramu volíme oplození metodou ICSI – pomocí mikromanipulátoru vpravíme jednu spermii přímo do vajíčka. Nalezneme-li sníženou integritu u DNA spermií, volíme metodu PICSI. Tato metoda je také nabízena v případech, kdy selže ICSI nebo pacientka prodělala potrat. Pokud nejsou v ejakulátu nalezeny žádné spermie, je volena metoda TESE (mikrochirurgický odběr testikulární tkáně z varlete). V případě selhání všech dostupných metod lze použít pro oplození vajíček partnerky spermie od dárce nebo odebraná vajíčka zamrazit. Hledané výrazy: umělé oplodnění | umělé oplodnění Brno | umělé oplodnění | Umělé oplodnění postup | icsi | Venkovní nábytek | Bezplatná poradna |