Vyberte stránku

NGS – Next Generation Sequencing

V naší laboratoři je pro PGT-A a PGT-SR prováděna metoda tzv. Next generation sequencing (NGS).

Tato moderní technika umožní vyšetření všech chromozomů embrya. Významně se zvyšuje šance na zachycení případných genetických změn, které by mohly bránit otěhotnění, zapříčinit potrat nebo narození postiženého potomka. 

Tato pokročilá technologie poskytuje citlivější rozlišení a přesnější údaje ve srovnání s dříve používanými technologiemi (FISH, aCGH). Metoda umožňuje zachytit početní (aneuploidie) a strukturální změny (přestavby) na úrovni celých chromozomů nebo jejich částí (≥10 Mbp) a takto detekovat nevhodná embrya u rodičů s balancovanou translokací.  

Výsledky vyšetření jsou známy do 4 – 5 týdnů od biopsie embryí 5. nebo 6. den kultivace. Jakmile budou výsledky k dispozici, budete o nich neprodleně informováni. V některém z dalších cyklů je pak proveden kryoembryotransfer embrya, u něhož nebyly po vyšetření prokázány genetické abnormality (pokud je takové embryo k dispozici). Ostatní „zdravá“ embrya zůstávají zamrazena, a tak uchována pro další použití v budoucnu.

Naše statistiky dokazují, že transfer embryí bez genetických abnormalit je naprosto zásadním průlomem v úspěšnosti IVF cyklů. Neuchycení embryí nebo těhotenské ztráty jsou velmi často způsobeny genetickými chybami embryí.

Použitím metody NGS pro PGT-A  a PGT-SR (dříve PGS) je tedy možné zvýšit úspěšnost asistované reprodukce a snížit riziko vrozených vývojových vad.

KONTAKTUJTE NÁS