Vyberte stránku

Dobrý den,

s partnerkou se již 2 roky snažíme o miminko a máme za sebou několik IUI, 1 cyklus IVF s dalšími 2 KETy s neúspěchy – dle hladiny HCG se 5ti denní embryo uhnízdí, ale pak nevydrží ani 14 dní. Řešíme, zda na další pokus zkusit použít Embryogen, ale nemůžeme na něj najít žádné recenze a zkušenosti. Víte něco o tomto přípravku a zda má nějaký prokázaný účinek na zvýšení pravděpodobnosti těhotenství?

Martin

Dobrý den, pane Martine,
typ kultivačního média je jen jedním z faktorů, který může ovlivnit výsledek, ale není to jediný faktor. Daleko důležitější je správné provedení stimulace, vhodná metoda oplození, přístrojové vybavení embryologické laboratoře, zkušený personál, …
Abych Vám mohl lépe poradit, potřeboval bych doplnit více informací k tomu, kolik je Vaší partnerce a Vám let, jaká máte provedena vyšetření a s jakým výsledkem (u ženy včetně výsledků hormonálního profilu), jak přesně probíhala stimulace (jak dlouho, čím se partnerka stimulovala, kolikátý den byl odběr vajíček, kolik proběhlo během stimulace kontrol s odběry krve na FSH, LH a E2 a UTZ kontroly), jaká byla na základě vyšetření spermií volena metoda oplození, jak probíhal vývoj embryí, atd. Pak Vám budu moci poradit, jak příště postupovat.

S pozdravem

 
prim. MUDr. Pavel Texl