Vyberte stránku

U nás máte větší šanci na zdravé těhotenství

V pátek 23.3. 2018 se naši pracovníci zúčastnili XXVI. ročníku Bárdošova memoriálu v Bratislavě s tématem Reprodukčné zdravie.

MUDr. Jakub Texl přednesl přednášku na téma „Šanci na otěhotnění ovlivňuje věk ženy i muže“, RNDr. Kateřina Wagnerová pak téma „GERI inkubátor je prospěšný nejen pro pacienty“, jejíž součástí byla mimo jiné prezentace aktuálních dat výtěžnosti kultivace a úspěšnosti těhotenství z embryí, která byla v GERI inkubátorech v naší laboratoři kultivována.

Vzhledem k tomu, že naše laboratoře mají v České a Slovenské republice největší zkušenost s těmito nejmodernějšími inkubátory, byla následná diskuze velmi zajímavá a jsme rádi, že jsme se o naše skvělé výsledky mohli podělit i s ostatními kolegy v oboru na Slovensku.

Pro naše současné i budoucí pacienty ještě doplníme, že aktualizovaná data z března 2018 na velkém souboru dat dokazují téměř o třetinu větší nárůst v zisku kvalitních embryí na konci kultivace ve srovnání s u nás dříve standardně používanými MINC inkubátory (ale ani tyto většina center nepoužívá…).

Kultivace v GERI tedy pro většinu pacientů představuje více transferů a tedy více možností k dosažení vytouženého těhotenství.

Navíc těhotenství, která vznikla z embryí kultivovaných v GERI inkubátoru, pak také lépe prosperují, což dokazuje, jak mohou kultivační podmínky zásadně ovlivnit další vývoj embryí.