Vyberte stránku

Dobrý den, mám FSH 84 a AMH 0,04, jsem přenašečkou fragilního chromozomu X. Bez klimonormu nemám měsíčky a netvoří se vajíčka. Mám za sebou dvě stimulace bez úspěchu, vaječníky nereagovaly vůbec. Spermiogram máme v pořádku. V červenci jsem podstoupila ET s vajíčkem od dárkyně, byly dvě blastocysty D6. Bohužel to byla Anembryomola, ukončena v 7+5 potratem bez plodu, jen prázdný váček. S druhým zbylým vajíčkem od stejné dárkyně jsem podstoupila KET v lednu a bylo z toho biochemické těhotenství. Oba cykly jsem brala estrimax 2mg 1-0-1, utrogestan vaginálně 4-0-4 a ústně 1-1-0, 1x lenzeto a minule píchala prolutex z důvodu kolísání progesteronu a tentokrát fraxiparin. Imunologii, co nám dělali na klinice, máme v pořádku. Žádáme o novou dárkyni. Je možné této situaci a neúspěchem předejít, kde může být prosím problém? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Edita

Dobrý den, paní Edito,
úspěšnost ovlivňuje zejména kvalita embrya. Tu ovlivní stimulace dárkyně, způsob oplození na základě výsledků vyšetření partnera, kultivace, mražení, provedení transferu….práce laboratoře. 
Těch léků po transferu by stačil zlomek. Použil bych Estrofem 2 mg  2x denně a Utrogestan 2 – 0 – 2. Ostatní je zbytečné a spíš škodí.  Embrya od dárkyně lze geneticky vyšetřit (PGT) a zvýšit tak šanci na úspěch. Víte, jakou úspěšnost dárcovského cyklu má centrum, kde se léčíte nás je to například 70% těhotných na transfer.
Pokud byste měla zájem, mohu Vám nabídnout nezávaznou a bezplatnou konzultaci v mé ambulanci. 

S pozdravem 

 
prim. MUDr. Pavel Texl