Informace pro pacienty, kteří na naši kliniku plánují přicestovat ze Slovenské republiky: nyní již po překročení hranic ČR a pobytu v ČR na maximálně 24 hodin nemusí jít občan SR do karantény.

Pro vstup do ČR za účelem poskytnutí zdravotních služeb občan SR nemusí mít “potvrzení o absolvování RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2 s negativním výsledkem”, pokud doba pobytu v ČR nebude delší než 24 hodin:
Z hlediska zdravotního se nic nepředkládá. Pro všechny tyto osoby platí po dobu 14 dnů od vstupu na území ČR omezení volného pohybu po území ČR.

Kontakujte prosím předem naše koordinátorky, které Vám e-mailem zašlou Potvrzení o účelu cesty z důvodu poskytnutí zdravotních služeb v Sanatoriu Helios v Brně. (viz bod 5. Naléhavé mimořádné situace: https://www.mzv.cz/file/3973217/TABULKA_vstupu_nove_prichozich_cizincu_na_uzemi_CR_od_18_kvetna_2020___20200517.pdf

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

__________________________________

Ve smyslu oznámeného uvolňování restrikčních opatření na Slovensku ve čtvrtek 21. května 2020 od 7. hodiny začalo platit opatření týkající se krátkodobého pobytu v zahraničí. Povinnost karantény (státní, domácí) nebo předložení negativního testu se tedy netýká osob s trvalým nebo přechodným pobytem v SR, kteří vycestují do Maďarska, Polska, ČR, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Švýcarska a Německa.

Před odjezdem ze SR bude třeba vyplnit formulář o čase opuštění území, který vám na hraničním přechodu potvrdí policie. Formulář si stáhněte na níže uvedeném odkaze. Je důležité, abyste se na hraniční přechod dostavili s již vytištěným a vyplněným formulářem, předejdete tak zbytečnému čekání.

Tiskopisy najdete na této oficiální stránce:

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=pri-24-hodinovom-opusteni-slovenska-vam-policia-na-hraniciach-potvrdi-cas-odchodu-pripravte-si-formular

Na území SR je však třeba se vrátit do 24 hodin.

Zde najdete seznam hraničních přechodů: http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=zoznam-hranicnych-priechodov-na-vnutornych-hraniciach-ktore-mozno-pouzivat-do-27-maja