Embryotransfer

již 20 let s vámi
« zpět
  / IVF a neplodnost / Asistovaná reprodukce / Embryotransfer
 

Embryotransfer

Embryotransfer je zavedení embrya do dělohy. Zavádíme embrya v co nejvyšší kvalitě a v takovém vývojovém stádiu, kdy by se do dělohy dostala za přirozených podmínek.
 
Samotný zákrok je velmi jednoduchý, rychlý a bezbolestný, asi jako běžná gynekologická prohlídka. Lékař při něm speciálním katétrem pod kontrolou ultrazvuku zavede embryo do dělohy. Po transferu pacientka leží 15 minut v klidu na lehátku, a poté odchází domů.
 
Proč zavádíme vždy jen jedno embryo
 
Sledováním našich dlouhodobých statistik jsme zjistili, že úspěšnost nezvyšuje počet embryí zavedených najednou, ale počet transferů. Záleží na kvalitě embrya a děložní sliznice. Ale to, zda se zavede jedno nebo dvě embrya, nemá na výsledek zásadní vliv. Šance na těhotenství roste při více transferech, kdy se zavádí vždy jedno kvalitní embryo.
 
Graf: Porovnáním výsledků z transferů jednoho nebo dvou embryí v letech 2006-2009
bylo prokázáno, že po zavedení dvou embryí roste šance na těhotenství asi o 2 %. Zato
vícečetných těhotenství bylo po zavedení dvou embryí více než 50 %. Pokud se však dvě
embrya rozdělí do dvou transferů, roste šance na těhotenství asi o 20 %.
• 1xET 1 embryo = Zavedení 1 embrya v 1 cyklu
• 1xET 2 embrya = Zavedení 2 embryí najednou v 1 cyklu
• 2xET 1 embryo = Dva transfery ve dvou cyklech, vždy zavedeno jedno embryo

 

Graf: Výsledky shrnuté v grafu ukazují, že se zavedením SET (transfer jednoho embrya) 
nedošlo k poklesu procentuální úspěšnosti cyklů. Procenta klinických těhotenství se
lineárně zvyšovala a dlouhodobě neklesla pod 50 %. Klinická gravidita (ASP+) v cyklech
AR vzrostla od roku 2009 o 23 procentních bodů, přestože počet DET (transfer dvou
embryí) byl v tomto období redukován z 63 % (2009) na 1 % (2013). Ze zjištěných závěrů
vyplývá, že úspěšnost cyklů AR nezávisí na počtu transferovaných embryí, ale je odrazem
kvality kultivace a samotného embrya. 
• SET = zavedení 1 embrya (single embryo transfer)
• DET = zavedení 2 embryí (double embryo transfer)
• ASP+ = přítomnost akce srdeční plodu (klinické těhotenství se srdeční akcí)

 

Jak na sebe embrya vzájemně působí

Panuje mýtus, že embrya na sebe vzájemně pozitivně působí, pokud se jich najednou zavede více. Ale je to přesně naopak. Méně kvalitní, rozpadající se embryo může poškodit druhé, zdravé embryo. V dřívějších letech jsme při transferu dvou embryí zaznamenali zvýšené procento potratů.

 

Riziko vícečetných těhotenství

Při transferu více než jednoho embrya je vysoká pravděpodobnost vícečetného těhotenství. Taková těhotenství jsou často riziková a ohrožují jak matku, tak děti. Přirozeně se vícečetná těhotenství vyskytují u 0,2 % české populace. Teoreticky je možné, že by pacientka po transferu 2 embryí mohla čekat i čtyřčata.

 

Úhrada cyklů pojišťovnami

Podle současné legislativy transfer více než jednoho embrya v prvních dvou cyklech IVF znamená ztrátu případného 4. IVF cyklu hrazeného zdravotní pojišťovnou.

 

Úspěšnost

Každé embryo zavedené ve stádiu blastocysty má u nás asi 50% šanci, že z něj vznikne těhotenství. Pokud je takové embryo vyšetřeno technikami PGS a nebyla u něj nalezena genetická chyba, pak roste šance asi o 20 %. Zavedením více embryí najednou, šance na těhotenství nevzroste, pouze zvýšíme riziko vícečetného těhotenství.
V průměru získáváme v jednom cyklu 3 kvalitní embrya. Po 3 transferech 3 kvalitních embryí by se měla (kumulativní) úspěšnost blížit 100 %.
 

 

Neexistuje žádný logický argument, proč zavádět více embryí

Našim cílem je spokojená a těhotná pacientka, která nebude podstupovat nepotřebné procedury a s tím spojený stres a obrovské emoční vypětí. Nechceme, abyste zbytečně podstupovali více IVF cyklů, než nezbytně potřebujete, zažívali další zbytečná zklamání a přišli o příspěvek pojišťovny na případný 4. IVF cyklus v řádech desetitisíc korun.
 
Dozvěděli byste se rádi víc? Objednejte se na bezplatnou konzultaci.
Volejte na 549 523 258, mailujte na koordinatorka@sanatoriumhelios.cz, nebo použijte kontaktní formulář na této stránce. Těšíme se na vás.

 

 
 

Kontaktní formulář

Jméno *:
Přijmení *:
Telefon, pro urychlení komunikace:
E-mail *:
O jakou službu máte zájem?:
Napište číslicemi "dvacetdva" *:
Pokud chcete, napište nám další informace či poznámky:
Chci dostávat občasný emailový zpravodaj s novinkami z oblasti umělého oplodnění a těhotenství.
* položky nutné k odeslání.
Odeslat!
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie Sanatoria Helios

AKCE / NOVINKY

Aktuální dění v Sanatoriu Helios
prim. MUDr. Pavel Texl
Vedoucí lékař a ředitel sanatoria
MUDr. Mojmír Fischer
Gynekolog
MUDr. Jan Šula
Gynekolog
MUDr. Zuzana Bílková
Gynekolog
MUDr. Veronika Kováčová
Gynekolog
MUDr. Jaroslav Kotrba
Gynekolog
Jarmila Slámová
Vrchní sestra
MUDr. Alena Filková
Gynekolog
RNDr. Kateřina Wagnerová
Vedoucí laboratoře IVF
RNDr. Iva Slámová
Vedoucí laboratoře lékařské genetiky
Barbora Vilčková
Vedoucí koordinátorka IVF
Psychologická poradna v Sanatoriu Helios

Aktuality

2017-02-17

Psychologická poradna v Sanatoriu Helios

Od 8. března 2017 zahajuje provoz ambulance psychologa v Sanatoriu Helios.

Více

Proč Sanatorium Helios

 
1

Zkušenosti

Naše práce je založena na dlouholetých zkušenostech. Sanatorium Helios vzniklo v roce 1994 a bylo jedno z prvních center v České republice zabývajících se diagnostikou a léčbou neplodnosti.

2

Spolupráce

Díky exkluzívní licenční smlouvě s Geneou máme k dispozici nejnovější technologie dlouho před tím, než se dostanou do komerčního použití. Z toho důvodu získáváme oproti jiným centrům velký náskok a dáváme tím neplodným párům větší šanci na úspěch dříve než ostatní.

3

Bezplatné vstupní vyšetření

Na rozdíl od jiných center nabízíme komplexní vstupní vyšetření, která jsou, včetně konzultací, bezplatná (případně hrazená pojišťovnou).

4

Hledáme řešení

Vaši cestu za vytouženým cílem neprodlužujeme neefektivními metodami. Od samého začátku se přímo pro vás snažíme najít nejúčinnější řešení. Našim cílem je pomoci vám otěhotnět a donosit zdravé dítě v co nejmenším počtu IVF cyklů.

5

Kvalita

Stojíme si za kvalitou provedení stimulace. Průběh stimulace pacientky je u nás důkladně monitorován - během stimulace provádíme minimálně tři kontroly, zahrnující ultrazvukové vyšetření a odběry krve, pro absolutně přesnou kontrolu stimulace.

6

7 dní v týdnu

Fungujeme 7 dní v týdnu, naplánujeme tedy odběr vajíček a transfer embryí na optimální dobu pro zachování jejich kvality - vaše stimulace nebude předčasně ukončována nebo uměle prodlužována.

7

Výběr metody

Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výběr optimální metody pro oplození vajíček (tzv. klasické oplození, ICSI, PICSI, IMSI nebo selekci spermií pomocí MACS).

8

Prodloužená kultivace

Pouze správně provedená prodloužená kultivace nám umožňuje transfer kvalitních embryí ve stádiu blastocyst.

9

Transfer jednoho embrya

Striktně provádíme transfer jednoho embrya. Nebojíme se zavádět pouze jedno embryo, protože si stojíme za kvalitou naší kultivace. Víme, že šance na otěhotnění neroste s počtem zavedených embryí, ale s počtem transferů.

10

Zkušenosti

Když na základě našich zkušeností uznáme, že embrya nemají dostatečnou kvalitu k provedení embryotransferu, v zájmu pacientky tento transfer nedoporučíme.

11

Technologie

Nebojíme se mražení embryí protože víme, že námi používaná technika mražení, embrya nepoškozuje. U metody, která je v současné době používána pro mražení embryí, neklesla celková úspěšnost dlouhodobě pod 50% klinických těhotenství na jeden ET jednoho embrya.

12

Metoda mražení

Díky dokonalé vyvinuté metodě mražení se skutečností stalo to, v co spousta lidí léta jen doufala – umíme zamrazit vajíčka tak, že si zachovají svou kvalitu i po rozmražení za několik let.

13

První v Evropě

Jako první v Evropě jsme začali provádět preimplatační genetickou diagnostiku a screening na 5-6-denních embryích – blastocystách. Díky kvalitně provedenému PGD/PGS zvyšujeme vaši šanci na otěhotnění o více než 20 %..

14

Program dárcovství gamet

Máme dlouhodobě budovaný program dárcovství gamet – vajíček, spermií i embryí s velmi dobrou úspěšností (až 70 % při jednom ET jednoho embrya). Díky rozsáhlé databázi dárců máme minimální čekací doby.

15

Kvalitní péče

Naše péče o vás nekončí úspěšným embryotransferem, rádi se o vás postaráme i během těhotenství - nabízíme veškerá těhotenská vyšetření, prenatální i ultrazvukovou diagnostiku a poradnu pro rizikové těhotenství.

16

Poznejte rozdíl

Většina párů, které podstoupily léčbu jinde a přešly k nám, hodnotí své rozhodnutí velmi pozitivně a dosahují u nás lepších výsledků. Rádi bychom, aby už vaše první volba byla správná - výběrem Sanatoria Helios.

17

Úspěšnost

Naší úspěšností se dlouhodobě řadíme mezi nejlepší centra asistované reprodukce v České republice i Evropě.

Partnerská centra asistované reprodukce

Sydney IVF genea
GATJC
Sanatórium Helios SK
Embryoransfer - zavedení embryí do dělohy Nebudete-li mít zájem o zamražení embryí, budou zbylá embrya zlikvidována. Embryotransfer - zavedení embryí do dělohy Partnerké odkazy: Vystavní stoly | čistění židlí Praha | Zkušební kabinky | Iridologie | Vizuální styl |