Embryotransfer

již 20 let s vámi
« zpět
  / IVF a neplodnost / Asistovaná reprodukce / Embryotransfer
 

Embryotransfer

Embryotransfer (zavedení embrya do dělohy) doporučujeme provádět po tzv. prodloužené kultivaci, tj. kultivace do 5.-6. dne vývoje embryí - stádia blastocysty.
Prodloužená kultivace patří k nadstandardním výkonům nehrazeným zdravotní pojišťovnou – cena výkonu je 5 500 Kč.
Doporučujeme provádět tzv. single embryo transfer (SET) = transfer jednoho kvalitního embrya. Již téměř dva roky striktně provádíme SET s úspěšností více než 60% po jednom transferu jednoho embrya.
Při rozdělení 2 embryí do 2 transferů, roste šance na těhotenství až na 80%, při zavedení dvou embryí najednou se šance nezvýší. Procento vícečetných těhotenství je však velmi vysoké (až 38%) - více o našich aktuálních výsledcích zde
O počtu transferovaných embryí rozhodujete Vy po konzultaci s embryologem a lékařem.
 
Provádíme transfer jednoho embrya. Nebojíme se zavádět pouze jedno embryo, protože si stojíme za kvalitou naší kultivace. Víme, že šance na otěhotnění neroste s počtem zavedených embryí, ale s počtem transferů kvalitních embryí.
 
 
 
Proč zavádíme vždy jen jedno embryo?
 
Sledováním našich dlouhodobých statistik jsme zjistili, že úspěšnost nezvyšuje počet zavedených embryí, ale počet transferů (počet opakování). Záleží jak na kvalitě embrya, tak děložní sliznice. Ale to, zda se zavede jedno nebo dvě embrya nemá na výsledek zásadní vliv.  
 
 
Graf: Porovnáním výsledků z transferů jednoho nebo dvou embryí v letech 2006-2009 bylo
prokázáno, že po zavedení dvou embryí roste šance na těhotenství asi o 2 %. Zato vícečetných
těhotenství bylo po zavedení dvou embryí více než 50 %. Pokud se však dvě embrya rozdělí
do dvou transferů, roste šance na těhotenství asi o 20 %.
• 1xET 1 embryo = Zavedení 1 embrya v 1 cyklu
• 1xET 2 embrya = Zavedení 2 embryí najednou v 1 cyklu
• 2xET 1 embryo = Dva transfery ve dvou cyklech, vždy zavedeno jedno embryo

 

 

Graf: Výsledky shrnuté v grafu ukazují, že se zavedením SET (transfer jednoho embrya) nedošlo
k poklesu procentuální úspěšnosti cyklů. Procenta klinických těhotenství se lineárně zvyšovala
a dlouhodobě neklesla pod 50 %. Klinická gravidita (ASP+) v cyklech AR vzrostla od roku 2009
o 23 procentních bodů, přestože počet DET (transfer dvou embryí) byl v tomto období redukován
z 63 % (2009) na 1 % (2013). Ze zjištěných závěrů vyplývá, že úspěšnost cyklů AR nezávisí
na počtu transferovaných embryí, ale je odrazem kvality kultivace a samotného embrya. 
• SET = zavedení 1 embrya (single embryo transfer)
• DET = zavedení 2 embryí (double embryo transfer)
• ASP+ = přítomnost akce srdeční plodu (klinické těhotenství se srdeční akcí)

 

Proč zavádíme vždy jen jedno embryo?

• Při rozdělení embryí do více transferů roste šance na těhotenství.
• Embrya na sebe vzájemně nijak pozitivně nepůsobí a nijak se nepodporují.
• Naopak méně kvalitní, rozpadající se embryo, může poškodit druhé, zdravé embryo (při transferu dvou embryí jsme zaznamenali zvýšené procento potratů).
• Podle současné legislativy transfer více než jednoho embrya v prvních dvou cyklech IVF znamená ztrátu případného 4. IVF cyklu hrazeného zdravotní pojišťovnou.
• Při transferu více než jednoho embrya je vysoké riziko vícečetného těhotenství. Taková těhotenství jsou často riziková a ohrožují jak matku, tak dětí.
Není jediný logický argument, proč zavádět více než jedno embryo. Tento postup by měl být v dnešní době standardem všech IVF center.

 

 
Při embryotransferu, který probíhá ambulantně, Vám bude gynekologem zavedeno embryo pomocí tenkého katétru do dělohy.
Po transferu poležíte 15 minut v klidu na lehátku.
Budete poučena jak dále postupovat a obdržíte podrobnou zprávu pro Vašeho gynekologa o celkovém průběhu léčby a stavu Vašich embryí.
Kvalitní embrya, která nebyla transferována, je možné po domluvě s embryologem zamrazit (kryokonzervace). Nebudete-li mít zájem o zamražení embryí, budou zbylá embrya zlikvidována.
V případě neúspěchu je možné zamražená embrya hned v následujícím cyklu transferovat bez toho, abyste musela znovu absolvovat hormonální stimulaci a odběr vajíček (viz Kryoembryotransfer). Šance na těhotenství ze zmražených embryí je stejná jako z čerstvých.
 
Když na základě našich zkušeností uznáme, že embrya nemají dostatečnou kvalitu k provedení embryotransferu, v zájmu pacientky tento transfer nedoporučíme.
 

Kontaktní formulář

Jméno *:
Přijmení *:
Telefon, pro urychlení komunikace:
E-mail *:
O jakou službu máte zájem?:
Napište číslicemi "dvacetdva" *:
Pokud chcete, napište nám další informace či poznámky:
Chci dostávat občasný emailový zpravodaj s novinkami z oblasti umělého oplodnění a těhotenství.
* položky nutné k odeslání.
Odeslat!
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie Sanatoria Helios

AKCE / NOVINKY

Aktuální dění v Sanatoriu Helios
prim. MUDr. Pavel Texl
Vedoucí lékař a ředitel sanatoria
MUDr. Mojmír Fischer
Gynekolog
MUDr. Jan Šula
Gynekolog
MUDr. Věra Hořínová
Klinický genetik
MUDr. Zuzana Bílková
Gynekolog
MUDr. Veronika Kováčová
Gynekolog
MUDr. Jaroslav Kotrba
Gynekolog
Jarmila Slámová
Vrchní sestra
MUDr. Alena Filková
Gynekolog
RNDr. Kateřina Wagnerová
Vedoucí laboratoře IVF
RNDr. Iva Slámová
Vedoucí laboratoře lékařské genetiky
Mgr. Dušana Vránová
Vedoucí koordinátorka IVF
Upozornění našim klientům

Aktuality

2015-04-22

Upozornění našim klientům

Vážení klienti,

upozorňujeme vás, že 1. a 8. května, tedy v době státních svátků,
nebudou z důvodů uzavřené laboratoře prováděny odběry krve.


Více

Proč Sanatorium Helios

 
1

Zkušenosti

Naše práce je založena na dlouholetých zkušenostech. Sanatorium Helios vzniklo v roce 1994 a bylo jedno z prvních center v České republice zabývajících se diagnostikou a léčbou neplodnosti.

2

Spolupráce

Díky exkluzívní licenční smlouvě s Geneou máme k dispozici nejnovější technologie dlouho před tím, než se dostanou do komerčního použití. Z toho důvodu získáváme oproti jiným centrům velký náskok a dáváme tím neplodným párům větší šanci na úspěch dříve než ostatní.

3

Bezplatné vstupní vyšetření

Na rozdíl od jiných center nabízíme komplexní vstupní vyšetření, která jsou, včetně konzultací, bezplatná (případně hrazená pojišťovnou).

4

Hledáme řešení

Vaši cestu za vytouženým cílem neprodlužujeme neefektivními metodami. Od samého začátku se přímo pro vás snažíme najít nejúčinnější řešení. Našim cílem je pomoci vám otěhotnět a donosit zdravé dítě v co nejmenším počtu IVF cyklů.

5

Kvalita

Stojíme si za kvalitou provedení stimulace. Průběh stimulace pacientky je u nás důkladně monitorován - během stimulace provádíme minimálně tři kontroly, zahrnující ultrazvukové vyšetření a odběry krve, pro absolutně přesnou kontrolu stimulace.

6

7 dní v týdnu

Fungujeme 7 dní v týdnu, naplánujeme tedy odběr vajíček a transfer embryí na optimální dobu pro zachování jejich kvality - vaše stimulace nebude předčasně ukončována nebo uměle prodlužována.

7

Výběr metody

Podrobná analýza kvality spermií nám umožňuje výběr optimální metody pro oplození vajíček (tzv. klasické oplození, ICSI, PICSI, IMSI).

8

Prodloužená kultivace

Pouze správně provedená prodloužená kultivace nám umožňuje transfer kvalitních embryí ve stádiu blastocyst.

9

Transfer jednoho embrya

Striktně provádíme transfer jednoho embrya. Nebojíme se zavádět pouze jedno embryo, protože si stojíme za kvalitou naší kultivace. Víme, že šance na otěhotnění neroste s počtem zavedených embryí, ale s počtem transferů.

10

Zkušenosti

Když na základě našich zkušeností uznáme, že embrya nemají dostatečnou kvalitu k provedení embryotransferu, v zájmu pacientky tento transfer nedoporučíme.

11

Technologie

Nebojíme se mražení embryí protože víme, že námi používaná technika mražení, embrya nepoškozuje. U metody, která je v současné době používána pro mražení embryí, byla celková úspěšnost v roce 2013 57,2 % biochemických a 48,8 % klinických těhotenství na jeden ET jednoho embrya.

12

Metoda mražení

Díky dokonalé vyvinuté metodě mražení se skutečností stalo to, v co spousta lidí léta jen doufala – umíme zamrazit vajíčka tak, že si zachovají svou kvalitu i po rozmražení za několik let.

13

První v Evropě

Jako první v Evropě jsme začali provádět preimplatační genetickou diagnostiku na 5-6-denních embryích – blastocystách. Provádíme v současnosti veškerá možná PGD vyšetření metodami FISH, aCGH a PCR. Díky kvalitně provedenému PGD zvyšujeme vaši šanci na otěhotnění o více než 30 %.

14

Program dárcovství gamet

Máme dlouhodobě budovaný program dárcovství gamet – vajíček, spermií i embryí s velmi dobrou úspěšností (až 70 % při jednom ET jednoho embrya). Díky rozsáhlé databázi dárců máme minimální čekací doby.

15

Kvalitní péče

Naše péče o vás nekončí úspěšným embryotransferem, rádi se o vás postaráme i během těhotenství - nabízíme veškerá těhotenská vyšetření, prenatální i ultrazvukovou diagnostiku a poradnu pro rizikové těhotenství.

16

Poznejte rozdíl

Většina párů, které podstoupily léčbu jinde a přešly k nám, hodnotí své rozhodnutí velmi pozitivně a dosahují u nás lepších výsledků. Rádi bychom, aby už vaše první volba byla správná - výběrem Sanatoria Helios.

17

Úspěšnost

V roce 2013 u nás otěhotnělo přes 96 % pacientek již v jednom IVF cyklu. Striktně zavádíme pouze jedno embryo ve stádiu blastocysty. Díky preimplantační genetické diagnostice (PGD) zvyšujeme vaši šanci na zdravé těhotenství …

Partnerská centra asistované reprodukce

Sydney IVF genea
GATJC
Sanatórium Helios SK
Embryoransfer - zavedení embryí do dělohy Nebudete-li mít zájem o zamražení embryí, budou zbylá embrya zlikvidována. Embryotransfer - zavedení embryí do dělohy Partnerké odkazy: Vystavní stoly | čistění židlí Praha | Zkušební kabinky | Iridologie | Vizuální styl |